İhracatın Yıldızı Olun!

İletişim

  • 0850 441 5 571
  • Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent Çarşı No:10U İç Kapı No:107 Esenler/İSTANBUL
  • Trabzon/Teknokent
  • info@kobiihracat.com.tr
img

Sürdürülebilir
İhracat

Sürdürülebilir ve Sürekli İhracat için doğru yerdesiniz.

img İhracatın Yıldızı Olun!

Sıkça Sorulan Sorular

Kobibazaar Uluslararası Pazarlama ve İhracat Danışmanlık olarak sözleşme kapsamında en geç 180 günde içerisinde ihracat garantisini hizmet almak isteyen firmalarımıza sunuyoruz. Ancak karşılıklı olarak yatırım yaptığımız bu süreçte kötü senaryolarında olabileceğini düşünürsek 180 gün içerisinde söz verilen ihracat gerçekleşmezse hizmet alan firma ödemelerini durdurur, biz ise sizin için çalışmalarımıza devam ederiz ta ki ihracat gerçekleştirilene kadar. 1 yıllık sözleşme sürecinin kalan aylarında ihracat gerçekleştiği anda hizmet alan firma aradaki ayların ödemesini yaparak çalışmalara devam edilir.

Bizimle çalışan firmalarımıza 1 yıllık sözleşme süresinin sonunda hizmet alan firmanın ödediği toplam tutarın 5 kati ciro garantisi veriyoruz. Bu sözümüzü yerine getiremediğimiz takdirde yine aynı şekilde garanti verdiğimiz tutarda ihracat gerçekleşene kadar herhangi bir ödeme almadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Taahhüt ettiğimiz ihracat rakamı gerçekleştiği zaman sözleşme koşulları yerine getirilmiş demektir. Bu aşamadan sonra hizmet alan firmamız dilerse yeniden çalışmak için sözleşme yenileyebilir yada çalışmaları sonlandırabilir.

Şahıs yada limited firması olması fark etmeksizin Türkiye' de marka tescilini yaptırmış ve hedeflediği pazarda yurtdışı marka tescil belgesine başvuruda bulunmuş her firma kendisine yaptığımız tanıtım çalışmalarının faturalarını DYS(Devlet Yönetim Sistemi)'ye yükleyerek aldığı hizmet kapsamında yaptığı toplam ödemenin %60 - %70 yada %80'ini bulunduğu kalkınma bölgesi ve belirlediği hedef pazara göre geri alır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isteyen firmalarımız Ticaret Bakanlığımızın https://kolaydestek.gov.tr/destekler/2/24 sayfasını ziyaret edebilir.

Makine sektöründen gidaya, inşaat sektöründe tekstile kadar bir çok sektörde birçok ürüne hizmet vermekteyiz. Firmalarımızla çalışmadan önce çalışma yapacağımız ürünün gtip kodu ile bir ön analiz yaparak ürünün satış potansiyeli hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Satış potansiyeli çok düşük olan ya da hiç olmayan ürünler için danışan firmamızı da bu şekilde bilgilendirerek başka bir ürün üzerine yoğunlaşmasını tavsiye ediyoruz. Firmalarımıza sadece ödeme almak için çalışma yapmıyor uzun vadeli sonuç odaklı çalışma yapmayı tercih ediyoruz.

Birlikte çalıştığımız firmalara her ayın sonunda yapılan çalışmalarla ilgili raporlar sunuyoruz. Ayrıca satış temsilcimiz ile görüşerek firmalarımız istedikleri zaman çalışmalar hakkında bilgi alabilirler. Potansiyel müşteriler ile yapılan görüşmelerin takibi için ise kendi online yazılımımız olan müşteri takip sisteminden günün herhangi bir saati giriş yaparak tüm potansiyel müşteri bilgilerine ve bu müşterilerle yapılan görüşmelere ait bilgilere firmalarımız ulaşabilmekteler.Aynı üründe farklı firmalarla çalışıyor musunuz? Aynı yada birbirine yakın gtip koduna sahip ürünler için iki farklı firma ile çalışmıyoruz. Anlaştığımız firmalarımızın haklarına saygı duyuyor, firmalar arasında içe dönük bir rekabet oluşturmuyoruz.

Bizi diğer ihracat firmalarından ayıran en önemli özelliğimiz diğer potansiyel müşterilere ulaşmak için yaptığımız çalışmaların dışında tüm dillerde yapabildiğimiz arama motoru optimizasyonu çalışmalarımız. Yani ürünleriniz yurtdışında yabancı dillerde arandığında, web sitenizin potansiyel müşterilerin karşısına çıkartacak çalışmaları sizin adınıza yapmamız. Bu çalışma ile biz müşterileri değil müşteriler bizi bulur. Böylece satışı en kolay müşteri profiline sürekli şekilde ulaşma imkanına kavuşmuş olursunuz. Ayrıca yine profesyonel olarak yaptığımız sosyal medya ve Google reklam yönetimi ile potansiyel müşterilere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşarak ürünlerimizi tanıtma fırsatı buluyoruz.

Bizim çalışma stratejimiz birkaç adımdan oluşuyor. Öncelikle çalıştığımız firmalar için kurumsal bir firma imajı için gerekli alt yapıyı oluşturuyoruz. (Logo, Web sitesi, sosyal medya hesapları, evraklar vs.) Daha sonra potansiyel firmaları belirleyip, dijital ve reel olarak birçok farklı kanaldan bu firmaların karşısına sürekli çıkmaya çalışıyoruz. Örneğin bu firmalara telefon araması, e-mail, whatsapp mesajı ile düzenli olarak kendimizi hatırlatıyoruz. Sosyal medya hesaplarına ulaşarak kendimizi ve ürünlerimizi tanıtıyoruz. Reklam hedeflemesi ile yine sosyal medya ve Google aramalarında hedef firmaların karşısına çıkıyoruz. Bununla birlikte ürünümüzü almak isteyen firmalar herhangi bir dijital mecrada arama yaptığında birden fazla kanalda karşısına çıkıyoruz. Örneğin Google da arama yaptığında karşına web sitemizle, ilan sitelerine eklediğimiz ürün ilanları ile, youtube kanalımız için yaptığımız videolarla karşısına çıkabiliyoruz. Böylece potansiyel müşterilerimizde kaliteli bir marka imaji oluşturuyoruz. Diğer bir stratejimiz ise bu şekilde bize gelen potansiyel müşterileri yetkili satış temsilcimiz online müşteri takip sistemine ekler ve müşteri ile düzenli olarak görüşmek için sistemde görüşme günlerini belirler. O gün geldiğinde sistem kendisini uyararak müşteri ile olan görüşmeyi kendisine hatırlatır. Böylece hem müşteri ile olan diyalog koparılmamış olur hemde aynı anda birçok müşteri takibi mümkün hale gelmiş olur. Böylece potansiyel müşterilerde sizin adınıza kurumsal, sektörde marka haline gelmiş, işini ve müşterilerini çok iyi takip eden bir firma algısı oluşturuyoruz. Firmalarımız adına yaptığımız çalışmalar sonucunda "her yerde karşımıza siz çıktığınız" gibi cümleleri potansiyel müşterilerimizden çok duyduk. Oluşturduğumuz bu güven neticesinde de çalıştığımız firmayı ziyaret dahi etmeden yaptığımız ihracatlarımız oldu.
img img

İhracatın Yıldızı Olun!